+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 27 Sayfa bulundu

Konu: tek çanakla hotbird ve w3 uyduları

sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    254
    Thanked 25.680 Times in 4.219 Posts
    Tecrübe Puanı
    24632
    @tony usta valla helal olsun @muratti sende sağğol sizin sayenizde nelerde gördük süper bir durum bu ya elinize sağlık
    -Paylaşım yapmadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

BAŞÇAVUŞ
    skyTURK foruma katkida bulunan uye skyTURK foruma katkida bulunan uye skyTURK foruma katkida bulunan uye skyTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    11
    Tecrübe Puanı
    290
    ustam güzel bir resim çanak çapıda aşırıya kaçılmamış ancak uydu dl konusunda biliyorsunuz en küçük sinyal azalması inen dosyaların sağlığını etkileyecektir. yani sinyal veriminde acaba bu tür çanak nasıl? örneğin W3 a dan 90 ofset çanak ve tek lnb ile %68-70 arası sinyal alıyorum. adam lnb leri fişek gibi dizmiş. daha önce 1 (tek) lnb ile w3, w1 (7 ve 10 derece) için uğraşmış ancak verim alamadığım için bu işten vaz geçmiştim... bu arada @muratti arkadaşım sizi kutlarım her türlü zorluğu yenme azminiz süper. montajınız bantlada olsa. sakızlada olsa seyredebildiğin sürece brawoo diyorum...

Banned muratti32 biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye muratti32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    106
    Tecrübe Puanı
    0
    izolebant bulamadım bakkalda yokmuş bende para bandıyla bantladım o yüzden pek yamuk duruyo

ÜSTÇAVUŞ
    jaz biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye jaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    1
    Tecrübe Puanı
    122
    @tony verdiğin bilgiler çok güzel sağol
    verilen emekler için bir teşekkür etmek kime ne kaybettirir

NOT:HİDEKİLL butonu mesajların altında sağ tarafta bilmeyenler için

YÜZBAŞI
    sayt foruma katkida bulunan uye sayt foruma katkida bulunan uye sayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    158
    Tecrübe Puanı
    682
    eğer böyle bir şey oluyorsa süper ya!

acaba türksat ve hotbord ü alır mı
    Konu entegre tarafından (14-05-2006 Saat 17:46 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood
    Saçıma ak düştü, yüzüme yıllar,
    Bahar sende kalsın, bende acılar
    .

Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    35
    Tecrübe Puanı
    982
    @muratti22 dostum tebrik ederim,azimle yapmışsın belli oluyor yalnız işini garantiye al sardığın bantlar yazın o sıcakta çürür yada yumuşar ve lnb lerin ayardan düşmesine neden olur, sana tavsiyem ya bir kelepçe falan bul hiç bir şey yapamıyorsan inşaat teli at,bağlama teli de derler onunla bağla,pense ile iyice sık tamamdır
    benimki 90 lık offset çanakta hotbird + W3A eutelsattaki çoğu kanal çıkıyor kanal sinyal seviyesi maksimim %60 civarında (ince ayar yapamadım),Hotbirte hiç sorun yok tüm kanalları izliyorum,zaten önce hotbirdi ayarladım,ardından aparatı takıp eutelsatı ayarladım.boş zamanım olsa aynı çanağa bir lnb daha bağlayacam.
    Hak Edilmiş Bir Teşekkürü Etmemek, Ayıp Değilse Nedir?

HayaT Kurallardan İbaretse ve Hayat Burada da Sürüyorsa,Buranında Kuralları Varsa Lütfen UYALIM!

Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin taninmis sohret sahibi uye Arjin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    35
    Tecrübe Puanı
    982
    Alıntı sayt´isimli üyeden Alıntı
    eğer böyle bir şey oluyorsa süper ya!

acaba türksat ve hotbord ü alır mı
    Türksat ile hobirdi alman biraz zor ama imkansız değil,zorluğu aralarındaki açı farkından diğer bir deyişle lnb ler arasındaki mesafeden kaynaklanıyor. 120 lik bir çanakla Türksat, + hodbir + W3 alırsın.
    Hak Edilmiş Bir Teşekkürü Etmemek, Ayıp Değilse Nedir?

HayaT Kurallardan İbaretse ve Hayat Burada da Sürüyorsa,Buranında Kuralları Varsa Lütfen UYALIM!

sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 taninmis sohret sahibi uye sanko86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    254
    Thanked 25.680 Times in 4.219 Posts
    Tecrübe Puanı
    24632
    42e+7e+10e aradaki farklar baya büyük ama alınabilir ama sağlıklı olurmmu ona birsey diyemem
    -Paylaşım yapmadan önce Forum Kurallarını Okuyunuz.

ONBASI
    nihatbey is on a distinguished road nihatbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    8
    Tecrübe Puanı
    46
    mükemmel çözüm valla tbrikler
    bende uygulayacam saolun

Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt taninmis sohret sahibi uye Volt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    119
    Tecrübe Puanı
    862
    Evet doğrudur bir çanak ve birkaç LNB mümkün.Arkadaşlar uyduları birer ışık kağnağı olarak düşünün ve çanağı bir ayna.Bulmanız gereken nokta ışığın yansıdığı nıkta .Biraz sağda yada solda olabilir yada biraz yukarıda..Evet tek çanağa göre sinyal seviyesi biraz daha zayıf olabilir ve kapsama alanı kısıtlıdır ama bu mümkün ve piyasada bildiğim kadarıyla satılan aparatları var.Ben motor kullanıyorum ,aparatı daha geç farkettim .Kesinlikler denerdim ve aparatı nette görünce kendime yuh ulan dedim ...bunu ben düşünmeliydim..Paylaşım için teşekkürler

+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks