+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Konu: Data yayınları

nasre biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye nasre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    236
    Tecrübe Puanı
    41

Data yayınları

selamlar arkadaşlar tv kartı ile data yayınlarını izlemenin
    bir yolu varmı aceba

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.603 Times in 870 Posts
    Tecrübe Puanı
    2472
    Data transponder'larından tv yayını aktarıldığına dair bir örnek var mı ?

Geçmişte Hotbird uydusundan DVB-IP/MPE kodlamalı kapsül içine alınmış yayın yapılmıştı, hatırladığım kadarıyla...
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

3. The Following 2 Users Say Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

hotbord_34 (15-05-2023), nasre (09-05-2023)

nasre biraz daha puan alirsa yaralı olacak uye nasre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    236
    Tecrübe Puanı
    41
    Alıntı serkanguzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    ilgine teşekkür ederim hocam türksatta showtv sefaköy feed var izleniyordu önceden ama şimdi
    data formatında çıkıyor transedit ile analiz ediyorum şifreli gözüküyor ama c8 çıkaramadım
    12572 h 3300 frekansında vaktin olursa bakabilirmisin hocam teşekkür edrim

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.603 Times in 870 Posts
    Tecrübe Puanı
    2472
    Alıntı nasre´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilgine teşekkür ederim hocam türksatta showtv sefaköy feed var izleniyordu önceden ama şimdi
    data formatında çıkıyor transedit ile analiz ediyorum şifreli gözüküyor ama c8 çıkaramadım
    12572 h 3300 frekansında vaktin olursa bakabilirmisin hocam teşekkür edrim
    Flysat'a göre feed frekansı görünüyor. Yani data frekansı değil burası...

Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi, data frekanslarında veriler kapsül içinde gelir.

Oysa feed frekansında veriler açıkta gelir. Temel ayrım burasıdır.

Tarama sonucunda dvb player'da data frekansı şeklinde görünmesinin sebebi, yayın aracından yayın çıkarken, modülasyon cihazına data parametresi ile tanım verilmesi sebebiyledir.

Çözüme gelecek olursak; ayıklama yapılması gerekiyor sanırım. Sanırım dedim, çünkü emin değilim.

Geçmişte dvb-ip/mpe kodlamasının nasıl ayıklanması gerektiğini anlatmıştım ;

- DVB-IP / MPE kodlaması ; Multi Protocol Encapsulation İstisnai kodlama tipidir. Direkt modülasyon altından kodlama yapılmasına imkan sağlar. Kodlamanın kapsül içine alınmış halidir.

Aynı frekans( transponder ) içinden kaç tane kanal gönderiliyorsa, sistem kanallara ait akış datalarını, parçalar halinde paketleyip göndermektedir. Yani ayni frekanstaki bütün kanallar, tek bir paket içinde gönderilmektedir.

! Normal uydu yayınında bu paketleme işi kanal bazında olmakta ve FEC düzeltme oranı üzerinden kontrol edilmektedir.

Şimdiki standart DVB Player'larla( DVBViewer, ProgDVB, SmartDVB, DVB Dream, AltDVB vs ) DVB-IP/MPE kodlaması çözümlenememektedir. PC'ye IPcleaner yada dtvTools adlı program kurulursa, IP kapsülleri içinden gelen kanallar ayıklanabilmektedir. IPcleaner > VLC yada IPcleaner > Potplayer üzerinden yani...
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

6. The Following 3 Users Say Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

hotbord_34 (15-05-2023), nasre (10-05-2023), zyadas (12-05-2023)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    236
    Tecrübe Puanı
    41
    teşekkür ederim hocam emeğine sağlık

8. The Following User Says Thank You to nasre For This Useful Post:

hotbord_34 (15-05-2023)

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks