+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Konu: insan ömrü

ÜSTÇAVUŞ
    gencerata Herkesce takdir edilen guvenilir uye gencerata Herkesce takdir edilen guvenilir uye gencerata Herkesce takdir edilen guvenilir uye gencerata Herkesce takdir edilen guvenilir uye gencerata Herkesce takdir edilen guvenilir uye gencerata Herkesce takdir edilen guvenilir uye gencerata Herkesce takdir edilen guvenilir uye gencerata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    161
    Tecrübe Puanı
    267

insan ömrü

Tanrı önce eşekleri yaratırken eşeğe demiş ki;

Sana 60 yıl ömür veriyorum, ömrün boyunca itaat edeceksin, dayak yiyeceksin, sürekli çalışacaksın.

Eşek demiş ki: "60 yıl ömür bana çok fazla, bunun 35 yılını kesin. 25 yıl bana yeter." Kabul edilmiş.

Sonra sıra köpeğe gelmiş.

Tanrı köpeğe demiş ki;

Sana 30 yıl ömür veriyorum, her an sadık olacaksın, ne verirlerse yiyeceksin, evleri bekleyeceksin.

Köpek demiş ki:

"30 yıl ömür bana çok fazla, bana 15 yıl ömür yeter, 15 yılını kesin." Kabul edilmiş.

Sıra maymuna gelmiş.

Tanrı maymuna demiş ki;

Sana 20 yıl ömür veriyorum, ömrün boyunca şaklabanlık yapacaksın, daldan dala atlayacaksın.

Maymun da demiş ki:

"20 yıl ömür bana çok fazla, 10 yılını kesin, bana 10 yıl yeter." Kabul edilmiş.

Sıra insana gelmiş.

Tanrı insana demiş ki;

Sana 20 yıl ömür veriyorum, herşeyin sahibi sensin, herkes sana itaat edecek.

İnsan demiş ki:

"20 yıl ömür bana çok az.

Şu 20 yıla eşeğin almadığı 35 yılı, köpeğin almadığı 15 yılı ve maymunun almadığı 10 yılı ekleyelim." Kabul edilmiş.

İşte bu yüzdendir ki;

insanlar 20 yıl insan gibi yaşadıktan sonra 35 yıl eşekler gibi çalışıp emekli olur, 15 yıl köpek gibi evi bekler, son 10 yılını da maymun gibi şaklabanlık yaparak, torunlarını eğlendirir.

2. The Following 3 Users Say Thank You to gencerata For This Useful Post:

a.m.g (18-06-2007), halilkara35 (18-06-2007), passenger85 (02-06-2010)

a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g taninmis sohret sahibi uye a.m.g - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    965
    Thanked 5.071 Times in 369 Posts
    Tecrübe Puanı
    2505
    gerçekten harika bir olay
    şifreli kanalların çözümü hakkında buraya tıklayın

Plugin <<<-------

progdvb kurulum resimli anlatım için buraya tıklayın

Progdvb <<<-------

PROGDVB ELECARD CODEC ŞİFRESİ <<<-------

Teşekkür buttonlarına basmak veya hidekill yazan yazılara tıklamaylada şifreleri veya linkleri görebilirsiniz.

4. The Following User Says Thank You to a.m.g For This Useful Post:

avci2000 (18-06-2007)

ONBASI
    shaman_ist is on a distinguished road shaman_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    116
    Tecrübe Puanı
    56
    güzel, paylaşım için teşekkürler

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks