+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: Bakanın öğretmen sevgisi

ER maramsali is on a distinguished road maramsali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    26
    Tecrübe Puanı
    0

Angry Bakanın öğretmen sevgisi

Önce :

Milli Eğitim Bakanlığından:

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
    Dayandığı Kanun Numarası ve Tarihi: 1739 - 24.6.1973 / 222 - 5.1.1961 / 3797 - 30.4.1992 / 625 - 8.6.1965 / Khk/573 - 6.6.1997

Resmi Gazete ile Neşir ve İlânı: 26 Şubat 2002 - Sayı: 24679
    (*) Bu Yönetmelik aynı zamanda Mart 2002 tarih ve 2534 sayılı Tebliğler Dergisi'nde de yayımlanmıştır.

Ücretin Alınması

Madde 29- Okul yönetimi, velilerden alınan aylık ücret için bankalardan birinde hesap açar. Veliler, çocuklarının aylık ücretini her ayın 20'sine kadar banka hesabına yatırarak dekontunu okul yönetimine teslim eder.

Bakanlık merkez, taşra ve bağlı kuruluşlarında görev yapan personelin çocukları için % 25 indirim yapılır. Diğer velilerin aynı anaokulu veya uygulama sınıfına devam eden birden fazla çocuğunun olması durumunda, çocukların her birinin ücretinden %15 indirim yapılır.

Eğitimi aksatabilecek yangın, doğal afet, salgın hastalık, iklime dayalı olağanüstü durumlarda; mülki makamların ve Hıfzıssıhha Kurulunun gerekli görmesi ve aralıksız 15 gün veya daha fazla süre ile okul öncesi eğitim kurumlarının kapatılması durumunda önceden alınan ücret bir sonraki ayın ücretine sayılır.

Velilerden alınan ücret, hiçbir şekilde amacı dışında kullanılamaz.

Sonra :

oKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

Resmî Gazete : 8.6.2004/25486
    Tebliğler Dergisi : TEMMUZ 2004/2562

Ek ve Değişiklikler:
    1) 20.2.2006 / 26086 RG (MART 2006/2582 TD)
    2) 09.06.2007 / 26547 RG (TEMMUZ 2007/2598 TD)
    3) 27.10.2007/26683 RG

Alınacak Ücretin Tespiti

Madde 36- (Değişik birinci fıkra: 20.2.2006/26086 RG) Okul öncesi eğitim kurumlarında, eğitime destek sağlanması amacıyla çocukların beslenme, temizlik ve sağlık giderleri ile kurumun/ana sınıfı ve uygulama sınıfının genel temizlik ve diğer hizmetleri için velilerden alınacak aylık ücretin taban/tavanı tespit edilirken; eğitimin tam veya yarım gün/ikili eğitim olması, çevrenin ekonomik durumu ve okulun sağladığı imkânlar göz önünde bulundurulur.

Tespit edilecek aylık ücretin tavanı hiçbir şekilde okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesini engelleyecek, velilerin ekonomik durumlarını zorlayacak şekilde yüksek tutulamaz.

Ücret tespit komisyonu, belirlenen süre içinde toplanır ve okul yönetimince alınacak aylık ücret miktarını tespit eder.

Komisyonun karan, valiliğin onayından sonra yürürlüğe girer. Karar, okul müdürlüklerince velilere duyurulur. Belirlenen taban ve tavan ücretler, il millî eğitim müdürlüklerince Bakanlığa bildirilir.

Mavi yazılı olan madde buharlaşmış

TEĞMEN
    ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    42
    Thanked 1.730 Times in 123 Posts
    Tecrübe Puanı
    854
    arkadaşım bu devede kulak yani hiç bişey

Şu anda ekonomi süper müper deniyo inanmayın sadece elimizdekileri satıyoruz yani kaynaklarımızı başka hiç bişey değil.

yurdum toprakları akarsuları deniz kenarları denizleri akarsuları barajları satılırken ülkenin memurları kümesteki kaz misali yolunurken (aldığı maaşın %40 ı gelir vergisi adı altında kesilirken) o yüzde 25 indirimi yapsa ne olur yapmasa ne olur.

Millet tek haber kaynağı olarak Tv leri kullanıyor Tv den ne söylense doğru sanılıyor.Tamam olması gereken de odur ama atladığımız bişey var Tvler Tekel olmuş durumda yani bir adam var o bizim neden haberimiz olsun istiyorsa ondan haberimiz oluyor.

Velhasıl kelam Şu anda artık Türkiye geri dönüşü olmayan bi yola girmiş durumdadır.
    Teşekkürler

Bilgi Sahibi OLMADAN Fikir Sahibi OLUNMAZ!
    (Uğur MUMCU)

Bildiklerinin ALİMİ,Bilmediklerinin TALİBİ Ol!
    (Alevi Özdeyişi)

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks