+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: Meslek Yüksekokulu Kavramı Değişiyor

Banned baysungur foruma katkida bulunan uye baysungur foruma katkida bulunan uye baysungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    88
    Tecrübe Puanı
    0

Post Meslek Yüksekokulu Kavramı Değişiyor

Düşüncenin eylemle şekillenmesi olan eğitim, geleceğin ideal insanını yetiştirmeyi hedefler. Eğitilmiş birey bilgiyi nasıl, nereden edinebileceğini araştırarak öğrenmeyi, öğrenme yöntemini ve işlevini edinir.

Toplumumuzun değişim ve gelişiminde eğitim geçerli ve önemli bir unsurdur. Bireyin meslek seçiminde ana unsur; yetenek, ilgi ve çok yönlü çözümlemelerdir. Bilişim çağının kazanımlarında bireylerin bilgi edinme, beceri ve iş yapma yetenekleri giderek gelişmektedir.

İş yaşamında toplam kalite yönetiminde başarıyı sağlamak, kaliteli araeleman yetiştirmekle olacaktır. Yarınlarda başarılı ve güçlü bir yer edinmek isteyen gençlerimiz, yepyeni bir fırsatı yeni açılan Kavram Meslek Yüksekokulu ile elde edeceklerdir. Gençlerimiz geleceğimizdir. Onları en çağdaş, en ileri metotlarla eğitmeyi ilke edinerek, önemli olan bu görevi de yükümlenecektir. Gençler bu kurumda bütüncül bir eğitim görerek eğitileceklerdir.

İş yaşamında başarılı ve güçlü bir yer edinmek isteyen gençlerimiz, yepyeni bir fırsatı yükseköğrenim görerek edineceklerdir. Her alandaki iş yaşamının önemli bir durağı olan İstanbul'da açılan "Kavram Meslek Yüksekokulu" yenileşmeci iş eğitiminin öncülüğünü yapacaktır. Nitelikli eğitimi, uygulamaya dönük sosyal ve fiziki donanımı, güçlü akademik kadrosu ile geleceğin "nitelikli araelemanlarını" yetiştirmeyi hedefleyecektir.

Lisans eğitimi öncesi olan meslek yüksekokulları iş dünyasına nitelikli ve seviyeli bireyleri yetiştirmekle, iş dünyasına farklı bir bakış getirecektir. Kavram Eğitim Kurumları gençlerimize 34 yıllık birikimlerini, geçmişten yarınlara başarılarını bu okulun eğitimiyle sürdüreceklerdir.

Gençlerimizin hedefi, iş yaşamına ilk adımı atmakla olacaktır. Beyinlerindeki karanlıklar sökülüp atılacak, yerine gençliğin ışığı aşılanacaktır . Çünkü; Kavram Meslek Yüksekokulu'yla yepyeni bir uygulamalı eğitimin sevdası benliklerini saracaktır. Bu eğitim kurumunda, her alanda iş ve işyerine hazırlık, kaliteli bir eğitim kariyeriyle verilmektedir. Yüksekokul sonrası iş bulma umudu, şimdiden yapılan işyeri bağlantılarıyla gençler yarınlara gülümseyerek bakacaklardır. Gençlerin olası gölgeli ve karanlık düşünceleri bu eğitim sonucunda aydınlığa duracaktır. Gelecek kaygısının olmadığı bir nesil hep hayalimiz oldu . Bu kurumun açılmasıyla araelemanların özyapısında değişim ve gelişmeler görülecek. Kim bilir!.. Neden olmasın, diye rahatlıyor benliğimiz.

Akıl+düşünce+bilim üçlüsünün önde tutulduğu bu pozitif yapıdaki meslek yüksekokulu, gençlerimize, yarınlara sıcak bakışı öneriyor. İş yaşamının her alanına genel yapıyı derleme, düzenleme, toparlama araeleman eğitiminde kalite getirilerek sağlanacaktır.

Ülkemiz gençlerinin yeni umudunun başlangıcı, somut kavramlarla dolu ve uygulamalı olacaktır. Gençlerin umutsuzluğu umuda duracak. Bilimsel akılcılık, teorik ve pratik eğitimle gençlere yeni heyecanlar ve ufuklar açacaktır. Yaratıcı etkinliklerle dolu eğitim, ulusal gelişmeye de katkı sağlayacaktır.

"İş yaşamına atılan ilk adımla" iyi bir mesleki kariyer gençlerimizin kendilerine güven duymalarını ve başarılı olmalarının hızını arttıracaktır. Her yıl milyonlara varan gencin katıldığı ÖSS sınavlarında geride durma, başarısız olma ve güven yıkıcı düşünceler yerine yetenek ve becerinin önde tutulduğu meslek yüksekokulu, aydınlığın yolu olacaktır. İstanbul'un tanınmış ünlü işyerlerinde uygulamalı staj becerisi, yarınların ustalarını, teknisyenlerini, teknik adamlarını yetiştirecektir. Geçmişin Köy Enstitüleri sisteminde uygulanan "yaparak+yaşayarak+üreterek" eğitim modeli , Kavram Meslek Yüksekokulu'nun yarınlara bakışını yansıtıyor. Gençlere verilecek olan temel teorik bilgilerin yanında, pratiği geliştirici staj uygulamaları, okul bitiminde iş olanağı, ülkemiz insanının işsizliğine de çözümün kapılarını aralayacaktır.

İnsanlığın, eğitimle davranış biçimi edinmesinin ana kaynağına "iş+beceri" eklentisiyle zenginleştiğinde, değişken bir araeleman profili yaratılacaktır. Küreselleşen dünyada ve Avrupa Birliği'ne katılım sürecinde gençlerimizi işsizlikten kurtarmak, onların meslek yüksekokulu eğitimi edinmelerini gerçekleştirmek amaçlanmıştır. Böylece yarınların girişimcilerini ve iş insanlarını yaratmak hedeflenmektedir.

Kavram Meslek Yüksekokulu'nun öğrenme ve öğretide farklılığı, mesleki programlarının içeriği, ilgili sektörlerin gereksimlerini karşılar düzeyde olacaktır. AB'nin meslek standartlarına uygunluğu ve modern donanım gereçleriyle desteklenmesi kurumun çağdaş eğitimiyle farklılık yaratacaktır. "İş hayatına atılan ilk adım" sloganıyla eğitim ve öğretim yaşamına başlayan Kavram Meslek Yüksekokulu "yenilikçi ve çağdaş bireyler yetiştirerek" gençlerin meslek edinmelerine katkı sağlamayı ilke edinmiştir. Kurum içi gelişim işlevini sürdüren "Kavram Kariyer Merkezi" gençlere rehberlik ederek danışmanlık hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Yüksekokul eğitimi süreci * sanayi işbirliği kapsamında öğrencilerin işe yetiştirilmeleri gibi çözüm arayışları da kurumun eğitime bakışının gerçekleridir.

Ülkemizin tümünde değişim ve gelişme yaratacak bu tür eğitim kurumlarına ulaşmak dileğimizdir. Bilgi ve iş açlığımız eğitilmiş bir gençlikle giderilecektir.

KORGENERAL
    sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR taninmis sohret sahibi uye sexymanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    86
    Thanked 5.532 Times in 1.000 Posts
    Tecrübe Puanı
    4866
    Ben vede benim gibi düşünem birçok insan eğitimde çok açık olduğunu bilmekteydi.fakat şuan ki hükümetin yapmış olduğu olumlu gelişmelerden çok mutlu oluyom.Şahsi düşüncem bu ülkeye faydası olan hizmet eden kişileri taktir etmektir.bende bu değişimlerle hizmette emeği geçenlerden teşekkür ederim.meslek liselerinden mezun olan bir öğrenci direk işi hazır olması kadar toplumda güven verecek bir girişim olmayacağı kanaatındayım..

Saygılarımla...
    bu forumda nick ve mesaj silinmesi diye bir uygulama yoktur

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks