+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Konu: CIFS maunt sonrası dahili hdd ulaşamıyorum

TEĞMEN
    kumru6434 foruma katkida bulunan uye kumru6434 foruma katkida bulunan uye kumru6434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    521
    Tecrübe Puanı
    419

CIFS maunt sonrası dahili hdd ulaşamıyorum

dm600 kullanıyorum içersinde 160gb hdd var.cifs baglantısı ile agımdaki pc ile dosya paylaşımı yapıncaya kadar herşey normaldi.menü+dosya kipi dedigimde direk dmnin içiersindeki hdd,deki dosyalarıma ulaşabiliyordum.şimdi ise agdaki pc açıksa pc üzerinde paylaşıma açtıgım video ve resimleri görüyorum ama nekadar ugraşsamda dm,nin kendi hdd,sine ulaşamıyorum.herzaman pc açık olmasa sorun olmayacak ancak agdaki pc 18 saat civarı açık yani dm,nin hdd ulaşmak için ag kablosunu çekmem gerekiyor.(ama kayıt için bazı kanallarda mecbur net kablosu takılı olmak zorunda.ama kablo takılı iken kayıt dedigimde dm600 hdd görmüyor.ulaşılamayan hdd dolayı kayıt başarısız diyor)şimdi hem agdaki pc,deki dosyaları hemde dm600,deki hdd,i aynı anda kumanda etmem mümkünmü.yapılabiliyorsa nasıl.yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.saygılar

burada görünen işlemi yapmıştım.ancak resimde görünen yerde 2 tane daha maunt vardı onları yanlışlıkla silince dm600deki local hdd,e pc açıkken ulaşamıyorum

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Thanked 3.071 Times in 1.203 Posts
    Tecrübe Puanı
    8181
    hem pc yi hem cihaz içindeki hdd i aynı yere mount edemezsin
    cihaz içindeki normalde /var/mnt/hdd ye mount olur
    pc yi /var/mnt altında başka bir dizine mount edersen ikisi çakışmaz
    Yerel Platformların (Digiturk, D-Smart, NBA, e2, Discovery v.s.) İllegal izlenmesine yönelik şifre, bilgi v.s. veren arkadaşlar forumdan ömür boyu banlanacaktır. Forum Kurallarını Okuyalım JavaChat - Online Sohbet
    Güncel SoftCam.Key Güncel vkeys.db Güncel v_sids.db

TEĞMEN
    kumru6434 foruma katkida bulunan uye kumru6434 foruma katkida bulunan uye kumru6434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    521
    Tecrübe Puanı
    419
    çok teşekkürler.demekki çakıştıgı için olmuyormuş.saygılar

TEĞMEN
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    521
    Tecrübe Puanı
    419
    burayı nasıl düzenlemem gerekir.çakışmaması için

veya buradaki hata nedir

2. sıradaki device yazanı degiştirmek lazım herhalde ama nasıl

Konu kumru6434 tarafından (05-01-2010 Saat 00:23 ) değiştirilmiştir.

tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr taninmis sohret sahibi uye tonytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Tecrübe Puanı
    8181
    telnetle bağlan ve aşağıdakini yaz
    mkdir /var/mnt/pc
    sonra webte device kısmına bunu yaz dene
    Yerel Platformların (Digiturk, D-Smart, NBA, e2, Discovery v.s.) İllegal izlenmesine yönelik şifre, bilgi v.s. veren arkadaşlar forumdan ömür boyu banlanacaktır. Forum Kurallarını Okuyalım JavaChat - Online Sohbet

TEĞMEN
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    521
    Tecrübe Puanı
    419
    ok.teşekkür ederim.akşam dener sonucu yazarım.saygılar
    (peki birden fazla pc ekleme şansım varmı acaba)

TEĞMEN
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    521
    Tecrübe Puanı
    419
    telnet ile dream control center ile baglanıp dediginizi yaptım ama nor faund yazıyor.olmadı acaba önce dreamde mnt altına pc diye klasörmü açmak lazım

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    468
    Tecrübe Puanı
    8181
    Alıntı tonytr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    telnetle bağlan ve aşağıdakini yaz
    mkdir /var/mnt/pc
    sonra webte device kısmına bunu yaz dene
    üstte yazdığım gibi telnetle mkdir olan satırı yazarsan zaten pc diye klasör açılır

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks