Wimbledon Tenis Turnuvası finalinde İsviçreli tenisçi Roger Federer, Britanyalı rakibi Andy Murray'ı 3-1 yenip şampiyon oldu.

ROTAHABER- Wimbledon Tenis Turnuvası final maçında İsviçreli tenisçi Roger Federer, Britanyalı rakibi Andy Murray'ı 3-1 yenip şampiyon oldu ve 17. Grand Slam zaferine ulaştı.

Ekselansları, 74 yıl sonra finale çıkan ilk Britanyalı raket olan rakibini 4-6, 7-5, 6-3 ve 6-4'lük setlerle mağlup etmeyi başardı.
7. kez Wimbledon kupasını kazanan Roger Federer bu sonucun ardından teniste dünya klasmanında yeniden 1 numaraya yükseldi.
FEDERER: BENİM İÇİN SİHİRLİ BİR AN
Zorlu karşılaşmanın ardından kupasını alan İsviçreli tenisçi, "Murray'in Grand Slam kazanacağını biliyorum. Tekrar finalde olmak ve kazanmak güzeldi." şeklinde konuştu.
Federer, 7 Wimbledon şampiyonluğuyla ilgili soruya ise "Sampras benim idolümdü. Onun rekoruna ulaşmak benim için önemliydi. Benim için sihirli bir an " cevabını verdi.
MURRAY GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Maç sonu ödül töreninde gözyaşlarına hakim olamayan Andy Murray, Federer'i şampiyonluğundan dolayı kutlarken "Arkamdaki locama bakamıyorum, bakarsam yine ağlayacağım biliyorum. Buradaki herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.