Şarkıcı Davut Güloğlu eski eşi Sibel Yıldırım hakkında: O hayatıma giren herkesi bilir, ondan hiçbir şeyi saklamam. Beni hâlâ seviyor olması, insanları niye rahatsız ediyor? Yaşadıklarımdan sonra onun kıymetini anladım. Belki tekrar bir araya geliriz

Başak Çokan'ın haberi

2001'de çıkardığı 'Nurcanım' albümüyle gönüllerde taht kuran Davut Güloğlu; yeni albümü 'Seni Seni'yi piyasaya çıkardı. Son yıllarda Yeliz Şar ve Ece Erken gibi ünlü isimlerle yaşadığı aşklarla magazin gündeminde olan şarkıcıyla; albümü, yeni projelerini ve özel hayatını konuştuk.

Üç yıldır stüdyolardan uzaksınız. Bu sürede ne yaptınız?
Yılda bir albüm yapan sanatçılara saygım var ancak ben fazla titiz davranıyorum. Yapacağım albümün beni heyecanlandırması gerekiyor. Bu süre içinde; hem albüme hazırlandım, hem de TV programı ve konserlere devam ettim.
Albümlerinizde kendi şarkılarınızın olması size maddi açıdan kolaylık sağlıyor mu?
Açıkçası ben bunun maddi boyutunu pek düşünmedim ancak tabii şarkılarınızı kendiniz yazmanız büyük bir lüks. Bu durum iş hayatınızda avantaj olarak geri dönüyor. Artık biliyorsunuz hiçbir şey eskisi gibi değil. 'Nurcanım' albümüm 4.5 milyon, 'Katula Katula' albümüm 2.8 milyon satarken; şimdiki plak şirketleri "50 bin satana ev ya da araba alalım" diyorlar. Bu hesaba göre; ev ve araba filosu kurmam gerekirdi.

SAHİP ÇIKMAK MAÇOLUK DEĞİL
On Numara Production adında bir yapım şirketi kurduğunuz doğru mu?
Doğru! Albüm, film, organizasyon gibi her türlü sosyal ve kültürel faaliyetin içinde yer alıyoruz. İnandığımız hedefleri bir bir yerine getireceğimizden eminim.
İki yıldır özel hayatınızla gündeme geldiniz. Kendinizi suçlu buluyor musunuz?
Ben aşka, dostluğa çok önem veren bir insanım. Bu yüzden maalesef ilişkilerimi fazla sahiplendiğim için sıkıntılar yaşıyorum. İnsan satan birisi olmadığım için; sürekli arkalarında oldum, onlara destek verdim ama hep beni arkamdan vurdular. Bundan sonra insanlara karşı bu kadar özverili olmayacağım. Yaşadığım olaylarda ben bile kendimi tanıyamıyordum. Aynaya bakıp "Bu sen değilsin. Toparlan" diyordum.
Maço bir tarafınız var mı?
Sahip çıkmanın maçolukla ilgisi yok! Ben hayatıma giren herkesin kredisini yüksek tutuyorum. Bundan sonra kendimi koruma altına alarak yaşayacağım çünkü aşkı dibine kadar yaşayan biriyim.

ARASH'LA DÜET PROJESİ
Eski eşiniz Sibel Yıldırım'la ayrılmanıza rağmen hâlâ aranızda özel bir bağ var, hatta ilişkinize devam ettiğiniz bile iddia ediliyor. Onun hayatınızdaki yeri nedir?
Sibel Hanım, bugüne kadar beni kayıtsız, şartsız ve çıkarsız sevmiş bir kadındır. Onun duruşuna hayranım. Bizi Sibel ile evli diye yazdılar. Sibel oğlumun annesidir, hayatım boyunca da başımın tacı olacaktır. Ancak biz evli değiliz. 12 yıl önce boşandık ama çok iyi iki dost ve iyi yol arkadaşıyız. Benim hayatıma giren tüm insanları bilir, çünkü ben hiçbir şeyi ondan saklamam.
Sibel Hanım, sürekli sizinle ilgili haberlerde isminin geçmesine nasıl tepki gösteriyor?
O çok güçlü bir kadın. Ben gerçekten şanslı bir adamım. Akıllı ve çok duygusal bir insan ile birlikte oldum, iyi ki hayatımda var. O, bu yazılanlara ilk önce üzülüp, kırgınlıklarını kendi içinde yaşıyordu ancak sonrasında kendi hayatına odaklandı. Artık umursamıyoruz çünkü bizim kendi içimizde kaos ve mutsuzluk yok!
Yurt dışına açılma hayaliniz yavaş yavaş gerçekleşmeye başladı, öyle değil mi?
İranlı şarkıcı Arash ile konserlerimiz olacak ama işlerimiz bununla da sınırlı değil; bundan sonra yurt dışında başarılı olmuş birçok sanatçıyla da çalışmalarımız olacak. Açıkçası bizim ülkemizdeki etnik müzik dünyada yok! İnsanlar artık pop müziğe doydu ve yeni müzik akımlarının arayışı içinde. Ülkemiz bu konuda çok şanslı aslında. Bakın Hindistan'a; kendi müzikleriyle dünyaya seslendiler. Dünya da kulağa farklı gelen tınılara aç olduğu için, o müziği aldı. Karadeniz enstrümanlarıyla popüler müzik sound'larının bir arada olduğu bir türle çıkış yapmalıyız.
Eurovision'a sıcak bakıyor musunuz?
Bana bu görev verilirse, ülkem için her şeyi yaparım. Keşke Karadeniz ya da gerçek Türk müziğiyle katılsak! Ancak ben Eurovision'u uğursuz buluyorum. Gidenlere iyi geldiğini düşünmüyorum. Çünkü Türkiye'de çok tu-kaka yapılıyor.

Kaynak: Sabah